לחשוב מחדש על השיח סביב אוננות

לחשוב מחדש על השיח סביב אוננות

מספר מילים 413

אוננות היא נושא שיכול להיות קשה לדון בו בפתיחות אך בסופו של דבר הוא חלק חשוב ובריא מחיינו. בעוד שנושא האוננות יכול להיות מבלבל ועשוי להיתפס כטאבו, חשוב להבין ולקבל כי אוננות היא חלק נורמלי משני המינים ומכל הנטיות המיניות.

אוננות הייתה מקור לבושה ובלבול עבור רבים. השלכותיה נתפסו לעתים קרובות כשליליות, עם האשמות שנעו בין סוכנות מוסרית להשלכות בריאותיות שליליות. מחקרים נערכו כדי להבין טוב יותר את תפקידו בבריאות הנפשית והפיזית, אך לעתים קרובות היו אפופים במחלוקת.

עם זאת, ככל שהעמדות סביב אוננות ובריאות מינית הפכו פחות מגבילות והסטיגמה סביב הנושא פחתה, אנשי מקצוע מחוקרים ועד קלינאים מכירים כעת בתפקיד החשוב שאוננות ממלאת ברווחתם הפיזית והרגשית של אנשים.

יתרונות בריאותיים גופניים

מחקרים מצאו כי לאוננות יש יתרונות בריאותיים פיזיים מרובים. אוננות משחררת הורמונים שיכולים להפחית מתח, להפחית את לחץ הדם ולהגביר אנדורפינים שיכולים לעזור להפחית את הכאב. זה יכול גם להפחית את הסיכון לכאב כרוני, כפי שנמצא כדי להרפות את השרירים שלנו, כמו גם לשפר את זרימת הדם בכל הגוף.

כשמדובר בבריאות מינית נשית, אוננות יכולה להועיל להקלה על התכווצויות במהלך הווסת ויכולה לעזור עם דלקות בדרכי השתן. בנוסף, זה יכול לווסת את ההורמונים בנרתיק, ולעזור להילחם בסימפטומים במהלך גיל המעבר. לבריאות המינית הגברית, זה יכול להפחית ביעילות את הסיכון לסרטן הערמונית.

יתרונות לבריאות הנפש

לאוננות יכולים להיות גם יתרונות נפשיים. מחקרים מצאו כי זה יכול להפחית מתח וחרדה, לשפר את מצב הרוח, ולשפר את תחושת הביטחון העצמי אצל אנשים. זה יכול להיות גם סוג של ביטוי עצמי המאפשר לחקור את הזהות ואת הרצונות של האדם. בנוסף, אוננות יכולה אפילו להגביר את רמות היצירתיות והדמיון.

בנוסף, אוננות נקשרה לשיפור דפוסי השינה. אנשים רבים מדווחים על עלייה ברמת האנרגיה, הריכוז ומצב הרוח הכללי טוב יותר לאחר שינה מספקת. יתר על כן, מחקרים הראו גם כי אוננות יכולה להועיל לתקשורת טובה יותר עם שותפים במערכות יחסים.

סטיגמה סביב אוננות

למרות היתרונות הבריאותיים הפיזיים והנפשיים הברורים הקשורים לאוננות, נותרה סטיגמה רבה הקשורה אליה. התרבות שלנו ביישה לא פעם את מי שמתמכר לאוננות ורמזה על הרעיון שמדובר במעשה שלילי או סוטה.

אמונות מיושנות אלה על אוננות חושפות יותר מכל דבר אחר את השקפותינו הצרות והמוסרניות על מיניות. במאמץ ליצור חברה מושכלת וסקס-פוזיטיבית יותר, חשוב לנהל שיחות כנות וכנות על אוננות.

מסקנה

השיח סביב אוננות צריך להשתנות. עלינו להתרחק מראייתה כפעילות שלילית ובמקום זאת להכיר בהשפעותיה המיטיבות על הבריאות הגופנית והנפשית כאחד. אמנם נכון שאוננות יכולה להיות קשה לדיון, אך שיחות אלה נחוצות על מנת לטפח חברה בריאה ופתוחה.

אוננות היא, במהותה, פעילות טבעית ובריאה לחקור מיניות ולגלות הנאה. כאשר זה נעשה בצורה אחראית, זה יכול להביא יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים רבי עוצמה שתורמים מאוד לבריאות הכללית ולרווחה.

בלוג סקס בסט דילדו מאמרים נוספים

לחקור את אשדוד: העיר התוססת של ישראל

לאורך חוף הים התיכון במחוז הדרום של ישראל שוכנת העיר השוקקת אשדוד. עם ההיסטוריה העשירה, התרבות המגוונת והחופים המדהימים שלה,…

לחקור את אשדוד: העיר התוססת של ישראל

עולמן של נערות ליווי: הצצה לחייהן המקצועיים והאישיים

נערות ליווי, הידועות גם בשם בן לוויה או קורטיזן, היו חלק מההיסטוריה האנושית במשך מאות שנים. מהחצרות המלכותיות של תרבויות…

עולמן של נערות ליווי: הצצה לחייהן המקצועיים והאישיים

מסיבת אשלור: חגיגה מסורתית של אחווה וגיבוש

מסיבת רווקים, הידועה גם בשם מסיבת רווקים או ערב של דולר, היא חגיגה לפני החתונה עבור חתן לעתיד עם חבריו…

מסיבת אשלור: חגיגה מסורתית של אחווה וגיבוש